Na szybko, słów kilka

Podcinać skrzydła  – uwielbiamy.

Podnosić swoją samoocenę, depcząc innych – uwielbiamy.

Gasić czyjś uśmiech, bo razi w oczy, gdy u nas powodów do uśmiechu brak – uwielbiamy.

Leczyć swoje kompleksy innymi ludźmi – uwielbiamy.

Plotkujemy, mącimy, zmyślamy.

Wylewamy wiadro z pomyjami, podstawiamy nogi. Często. Niestety.

My wszyscy. Czasem Ty i czasem ja. Bo nam nie wyszło. Bo jesteśmy słabi. Bo ktoś ma lepiej, a ktoś gorzej. Bo czasem słońce, a czasem deszcz. Bo wiatr nam wieje w oczy. Bo masz, lecz ciągle chcesz więcej. Albo nie masz wcale, więc tym bardziej chcesz. A prawda w oczy kole.

A czy nie lepiej by się żyło, gdyby każdy zajął się sobą? Skupił się na tym, co ma. Dostrzegł więcej kolorów. Najpierw pomyślał, a dopiero później powiedział. A czasem ugryzł się w język tak po prostu. Znalazł w sobie siłę i dobroci trochę i jeszcze przynajmniej garstkę wrażliwości. I szczęście żeby jeszcze znalazł, gdzieś tam w sobie. Wtedy nie będzie musiał ranić innych.

Wiosna przyszła. Bądź dobry. Dla siebie. I dla innych.

Reklamy

12 myśli w temacie “Na szybko, słów kilka

 1. Zib pisze:

  Bądź dobry/a , staraj się. Jasne że nie zawsze wyjdzie, że zawsze można chcieć choćby potem naprawić. To wcale nie tak trudno powiedzieć Przepraszam, Proszę. Nooo, chyba że komuś przszkadza korona;-)
  Pozdrawiam Zbyszek:-D

  Polubione przez 1 osoba

 2. Zib pisze:

  Drogie Panie, może się nie znam lecz wielu ludzi samo daje tysiące pretekstów aby inni ich widzieli. Poza tym jeśli będziesz olewać co myśli i czym dzieli się z innymi babcia zza rogu to i ona się znudzi. A jeśli nie to przecież Ty to olewasz!
  Należy głównie samemu żyć własnym życiem, nie na pokaz , robić to co uważa się za właściwe. I to wystarczy. A jeśli ktoś nie ma swojego życia i musi żyć kimś innym to tylko należy mu współczuć;-)

  Polubione przez 1 osoba

 3. frytka08 pisze:

  dlatego ja wolę słuchać, jeśli ktoś ma ochotę się wygadać …. nie doradzać, chyba, że ktoś mnie wyraźnie poprosi o radę lub pyta o moje zdanie …. nie oceniać, bo sama wiele przeszłam i wiem, że ktoś patrząc z boku, może mieć całkiem inne zdanie na temat wyborów, których ja dokonałam, będąc w środku mojej walki …
  pozdrawiam 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. marsukavia pisze:

  Uwielbiamy robić takie rzeczy, bo tak jest najprościej. Zajęcie się sobą? Przecież to wymaga wysiłku i wyrzeczeń. Niestety mamy to do siebie, że wolimy zmieniać otoczenie, tak by ono do nas pasowało. Tymczasem takie zmiany, jeśli w ogóle zajdą, są najbardziej nietrwałe. Trzeba by zacząć od zmiany samego siebie, ale tu wracamy do punktu wyjścia – to trudne, więc idziemy na łatwiznę. I nasuwa się pytanie, co by można zrobić, żeby ludzie jednak chcieli znaleźć szczęście i umieli się cieszyć cudzym.
  Mądre słowa piszesz 😉

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s