Świecie mój…

Czytam, słucham, oglądam i nie wierzę. Nie wierzę w jakim świecie żyję. Bo cóż to za świat, gdzie człowiek nienawidzi człowieka. Cóż to za świat, w którym dominuje mowa nienawiści. Co się dzieje, że zabijamy. Zabijamy nożem. A jak często zdarza się, że zabijamy słowem, lekceważeniem, czy obojętnością. Skąd w nas tyle złości i agresji? Czy naprawdę musimy hejtować, szkalować, wywoływać ludzkie łzy. Czy tak trudno być po prostu człowiekiem? Dobrym człowiekiem?

Wydawało mi się, że krzywdzą z reguły ci, którzy są nieszczęśliwi. Ale czy to oznacza, że większa część populacji właśnie taka jest? Że nie dostrzegamy własnego szczęścia, a tym samym nie potrafimy cieszyć się cudzym? Dlatego zamiast podawać sobie ręce, podstawiamy nogi?

Obserwuję to wszystko i odnoszę wrażenie, że jestem z innej planety. Chociaż życie mnie nie oszczędzało, to nie odpłacałam przysłowiowym pięknym za nadobne. Choć nie jest to łatwe i często mi nie wychodzi, to staram się być dobrym człowiekiem. Lubię ludzi. Kocham życie. I nie wyobrażam sobie, że może być inaczej. I wiem, że wszystko co dajemy z siebie wraca później ze zdwojoną siłą. Wraca w momencie, w którym najbardziej tego potrzebujemy. Bo dobroć, okazane serce, uśmiech i otwarte dłonie, to bumerangi. Zaś od tego co zasiejemy, będą zależeć nasze przyszłe plony.

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Świecie mój…

  1. rudablondynka pisze:

    Bardzo mądre słowa. Oby więcej takich ludzi z taką postawą życiową ☺. Też staram się iść przez życie z taką dewizą choć nie wszyscy to rozumieją i dostrzegają. Czasami odnoszę wrażenie że mają mnie za jakąś przybyszke z innej planety 😀

    Polubione przez 1 osoba

  2. Zib pisze:

    To nie dewiza ale dewizka. Trzeba rozróżniać atak od obrony koniecznej. Nie tylko własnej ,a raczej przede wszystkim nie własnej. ZezwalaNie wszystkim na wszystko doprowadziło właśnie do tego co opisujesz ☺

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s