Warto być sobą

W dzisiejszym świecie tak wielu ludzi zmienia się, starając dopasować do reszty. Dostosować do otoczenia i towarzystwa w jakim przebywa. Niejako wtopić w tłum. Zatracając niejednokrotnie swój system wartości. Gubiąc po drodze zasady. Łamiąc kręgosłup moralny. Niczym pelikany łykając wszystko co się słyszy i widzi, a następnie przyjmując za własne. Za cenę chwilowej akceptacji, czy sympatii sprzedają swoją niepowtarzalność i indywidualność. Płyną z prądem.

A ja uważam, że warto być sobą. I wiem co mówię, bo mimo wsiąknięcia w warszawski świat, który uwielbiam, nie popłynęłam z owym prądem i wszystkimi modnymi obecnie trendami bycia i życia. Mimo tego, że tyle razy podstawiono mi nogę, nie odpłacałam tym samym. Pomimo tego, iż wielokrotnie słyszałam, że jestem zbyt delikatna i zbyt wrażliwa jak na dzisiejszy świat, to jestem dumna z tego, że jestem właśnie taka. Cieszę się, że jestem sobą. To procentuje i sprawia, że na swojej drodze spotykam wielu równie wyjątkowych ludzi.

Nie zatracaj swojej dobroci, ciepła, autentyczności. Nie gub swojej wrażliwości i uśmiechu. Nie sprzedawaj duszy. Bądź sobą. Jesteś wyjątkowa/y.

13 myśli w temacie “Warto być sobą

 1. mały świat Piotrka pisze:

  Coś w tym jest. Myślę, że przyczynił się do tego w jakimś stopniu internet, bo młodzi ludzie patrzą na te osoby popularne i chcą być takie jak one, więc zaczynają lub chcą się podobnie ubierać itd. Nie mówię, że inspirowanie się lub posiadanie idoli to coś złego, jednak nie można przesadzać.
  Aczkolwiek z drugiej strony ciężko być sobą w tych czasach, ponieważ nigdy nie mamy pewności czy ktoś nas nie będzie wyśmiewał lub gnębił, jeśli będziemy się zbyt mocno wyróżniać, czy przyjaciele i znajomi nas nie zostawią itd. Nic więc dziwnego, że zakłada się maski…

  I dziękuję za napisanie tych słów na końcu 🙂 Życzę Ci, żebyś nadal była sobą i żebyś nie dawała się zmienić innym 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • poskladana pisze:

   Czasem niestety trzeba zapłacić pewną cenę za ową autentyczność. Jednak uważam, że bycie sobą jest warte takiej ceny. Bo popatrz, czy udawanie kogoś, kim nie jesteś na dłuższą metę sprawi, że będziesz szczęśliwy?

   Dziękuję za miłe słowa 🙂 I Tobie życzę również tego samego 😀

   Polubione przez 1 osoba

   • mały świat Piotrka pisze:

    Masz rację, że lepiej być sobą i nie patrzeć na zdanie innych, jednak to wymaga odwagi oraz cierpliwości a z tym jest różnie.

    Odnośnie pytania to dałaś mi do myślenia 😛 Myślę, że na dłuższą metę nie warto udawać. Ja osobiście chciałbym być w stu procentach sobą, ale jeszcze się tego uczę, więc zdarzy mi się nadal zakładać maskę przed kimś.
    Dziękuję również 😀

    Polubione przez 1 osoba

   • poskladana pisze:

    Każdemu czasem zdarza się założyć maskę, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nikt nie jest idealny. Przeczytałam kiedyś mądry cytat. Nie wiem kto był jego autorem, ale brzmiał mniej więcej tak: „najważniejsze żeby patrząc w lustro, widzieć siebie, a nie marionetkę utkaną z ludzkich upodobań.” I tego się trzymajmy 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s