Alarm!

Słuchaj, on wszystko opowiada swojej mamie i konsultuje z nią większość decyzji – mówi koleżanka.

Jesteśmy razem już 7 miesięcy, a on nie przedstawił mnie żadnemu ze swoich znajomych  – mówi druga.

Wiesz, jestem na szczerym końcu listy jego priorytetów. Za pracą, karierą, rodziną, znajomymi i pasjami. Nigdy nie ma dla mnie czasu – mówi przyjaciółka.

Czy komuś wydaje się to znajome? Czy któraś z Was, Drogie Przedstawicielki Płci Pięknej, jest lub była w podobnej sytuacji?

Najczęściej jesteśmy tak zaślepione miłością, zwłaszcza na początku związku, że faktycznie nie zauważamy, bądź też nie chcemy widzieć pewnych sygnałów ostrzegawczych. Nie dostrzegamy ogromnego, pulsującego na czerwono światła ani napisu „Uwaga niebezpieczeństwo!”. Tłumaczymy sobie, że przecież on się zmieni, że nie ma ludzi idealnych, a toksyczna teściowa nie jest nam straszna, bo mieszkać z nią nie będziemy, a na odległość nam nie zaszkodzi.

Stare powiedzenie mówi, że mądry Polak po szkodzie. A ja dodam jeszcze od siebie, nieco przewrotnie – a kobieta po rozwodzie… Naprawdę. Też byłam kiedyś taką zaślepioną uczuciem dziewczyneczką, której wydawało się, że skoro ludzie się kochają i chcą być ze sobą, to będą. A później zderzyłam się ze ścianą i przekonałam się, że moje życzeniowe myślenie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Są pewne sygnały, które powinny dać nam do myślenia. Czy tego chcemy, czy nie.

Jeśli on jest zżyty ze swoją mamą, to bardzo dobrze. Jeśli jednak są w zbytniej symbiozie – to znaczy, dzwoni do niej co godzinę, informuje co robi, gdzie jest lub co wy robicie i gdzie jesteście, konsultuje z nią każdą decyzję, pyta o zdanie w najdrobniejszych sprawach, włącza ją w każdy aspekt waszego związku, to oznacza, że ma nieodciętą pępowinę. I w drugą stronę – jeżeli nie szanuje swojej mamy, źle o niej mówi i źle się do niej odnosi, uważaj! Jeśli nie jest nauczony szacunku do kobiet,  Ciebie też nie będzie szanował. A jeśli z jakiegoś względu nie jesteś lubiana i akceptowana przez jego mamę, zwróć uwagę, czy staje w Twojej obronie i czy protestuje, gdy słyszy niepochlebne opinie na Twój temat.

Czerwone światło powinno zapalić się w naszych głowach także wtedy, gdy on nie chce przedstawić nas swojej rodzinie i znajomym. Dla mnie naturalną rzeczą jest to, że jeśli jestem z kimś kogo kocham, to chcę to oznajmić całemu światu i chcę aby poznały go wszystkie bliskie mi osoby. Jasno pokazuję – to ON! Ten najważniejszy! Jeśli on nie chce, to może oznaczać, że nie traktuje nas poważnie lub się nas wstydzi. Niestety….

Syrena alarmowa uruchamia się również, gdy wszystko jest ważniejsze od Ciebie, a grafik wypełniony po brzegi, tyle tylko, że nie spotkaniami z Tobą. Uważam, że jeśli na kimś nam zależy, to znajdziemy czas na spotkanie, na telefon, na wiadomość. To naturalne, że chcemy z tą osobą spędzać jak najwięcej czasu. Wszystko da się pogodzić. Pamiętam jak jeszcze na studiach, przygotowując się do egzaminów i nie mając ani chwili wolnego, a jednocześnie tak bardzo chcąc być ze sobą, wspólnie się uczyliśmy praktycznie nie odzywając się do siebie, ale siedząc obok, będąc razem.

Wiele osób uważa, że trzeba zwrócić uwagę na rodzinę w jakiej nasza druga połówka się wychowała, bo niedaleko pada jabłko od jabłoni. To prawda, jednak osobiście jestem daleka od oceniania człowieka przez pryzmat jego rodziny. Po pierwsze, nie ma rodzin idealnych. Jak mawia moja koleżanka, każdy domek ma swój dymek. I ja się z tym zgadzam. A po drugie, nawet jeśli ktoś wychował się w takiej, a nie innej rodzinie, to być może przeciął tamtą spiralę, jasno i stanowczo postanowił, że on chce żyć inaczej i dąży do tego. Gdybyśmy aż tak bardzo zagłębiali się w rodziny naszych ukochanych, to myślę, że ludzie po prostu nie łączyliby się w pary.

Zwróć uwagę jak on traktuje innych ludzi i co o nich mówi. Jak odnosi się do rodziny, do znajomych. Ale także do obcych. Jak traktuje sprzedawcę w sklepie, pracownika poczty, ludzi starszych, współpracowników czy podwładnych.

I jeszcze tak na zakończenie dodam. Drogie Dziewczyny, Kobiety, Panie nie mówcie „on nigdy mnie nie zdradzi. Każdy, ale nie on. On taki nie jest.” Uwierzcie, że też tak kiedyś mówiłam i że byłam tego bardziej pewna, niż faktu, że doba ma 24 godziny, a po poniedziałku jest wtorek. Nigdy nie mów nigdy. Życie jest nieprzewidywalne. Wydarzenia, sytuacje i ludzie, którzy stają na naszej drodze, zmieniają nas. Nie zawsze na lepsze. Ufaj, wierz, że Cię nie zdradzi, ale zostaw sobie przestrzeń. Miej pewien bufor. Swoje osobiste koło ratunkowe na wypadek, gdyby Twój okręt zaczął tonąć. Bo pewność niepewna…

 

 

 

 

Reklamy

26 myśli w temacie “Alarm!

 1. racjajestnajmojsza pisze:

  No dobra, a jak w drugą stronę? Gdy taka jest dziewczyna/kobieta? I jeszcze w trzecią – gdy wszystko pod Nią, w szczególności grafik, wszędzie Ją ciąga, chwali się na lewo aż do porzygu? Też dobrze? Tak tylko spytam, bo nie wiem, czy jestem pojebany…

  Polubienie

  • poskladana pisze:

   Moim zdaniem w drugą stronę jest zupełnie tak samo. Ale jestem kobietą, więc piszę ze swojego punktu widzenia 😉 A co do trzeciej wskazanej przez Ciebie strony, to trzeba zachować zdrowe proporcje, żeby nie było właśnie do porzygu. Bo co się stanie gdy ta, pod którą wszystko było ustawione, nagle odejdzie? Wówczas ten, który tak ustawiał, będzie mówił „jak mogłaś, przecież ja wszystko dla Ciebie” i zostanie bez własnego życia z przysłowiową ręką w nocniku.

   Polubienie

 2. Zib pisze:

  Nie bardzo wiem jak to wygląda z Waszej strony.
  Ale z pewnością podstawa jest to aby sprawy damsko- męskie odbywały się pomiędzy Damami a Mężczyznami. Czyli osobami conajmniej dorosłymi iv świadomym tego że są jeszcze inni ludzie,niev tylko Mamusia czy koleżanki, koledzy, praca, zabawa i cóż tam jeszcze.
  Podstawą jest tylko i wyłącznie zaufanie ale oparte o realne życie a nie wyobrażenia. Natomiast TAK! Miłość potrafi zaślepić, dlatego trzeba ” iść na calosć, mając oczy dookoła głowy „😂
  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 3. Zib pisze:

  Ryzyk fizyk😀
  No nieźle.
  Widzisz, ja zaryzykuje wszystko ale dla jakiejś wartości. Z pewnością jest nią też Miłość. Ale dojrzała a nie dziś powszechne zasady biznesowe rozrywkowe. Odpowiedzialność, ludzie mogą się sobie znudzić ale wzięli nax siebie odpowiedzialność za drugą osobę i są do tego zobowiązani. Z siebie, z domu , z wiary , z zasad. Z czegokolwiek. To zresztą zbyt trudne na kilka zdań☺

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s