Między nami kobietami

„Być kobietą, być kobietą…” jak śpiewa Alicja Majewska. Ale co to znaczy? Jakie tak naprawdę jesteśmy od środka? Określa się nas mianem słabej płci. Czy słusznie?

Każda kobieta dysponuje całym arsenałem indywidualnych cech. Wśród tych najczęściej przypisywanych płci pięknej, wymienia się chociażby wrażliwość, delikatność, czułość, troskę czy empatię. Zadaniem kobiety jest dawanie ciepła, miłości i dbanie o domowe ognisko. Posiadamy szereg kompetencji miękkich ułatwiających kontakty interpersonalne. Chociaż czasem jesteśmy uważane za słodkie idiotki i traktowane seksistowsko lub niesprawiedliwie właśnie z racji płci, to posiadamy ogromny potencjał intelektualny i siłę, często ukrytą w filigranowym ciele. O owej sile pisałam w poście Siła jest kobietą.

Ale żeby nie było tak słodko i idealnie, bo przecież wiadomo nie od dziś, że ideały nie istnieją, charakteryzują nas też pewne cechy negatywne. Głównie zazdrość, zawiść i mściwość. Zaś wisienką na torcie jest tzw. foch. Nie twierdzę oczywiście, że mężczyźni są dalecy od posiadania takich atrybutów. Oczywiście, że nie. Jednak w ich przypadku nie jest to tak charakterystyczne i nasilone. Faceci dadzą sobie dwa, ewentualnie cztery razy po twarzy, trochę się poprzepychają, a później pójdą razem na piwo i staną się dobrymi kumplami. Natomiast kobiety pod przykrywką sympatii, będą się wzajemnie obgadywały, plotkowały i rzucały sobie kłody pod nogi. Tylko one potrafią utopić kogoś w łyżce wody, choćby dlatego, że ma ładniejszy odcień czerwieni na paznokciach. Niektóre są urodzonymi aktorkami i odgrywają tysiąc ról w teatrze życia. Dramat w trzech aktach, komedia, romans? Co chcesz to masz. Matki, żony i kochanki. Tylko kobiety potrafią w jednej chwili zakończyć znajomość, a nawet przyjaźń, bo są bardzo emocjonalne. I raczej żaden mężczyzna nie powie drugiemu, że wygląda świetnie, jeśli naprawdę wygląda tragicznie, a kobiety owszem. Takie postępowanie wynika z niepewności, kompleksów i niedowartościowania.

Kobieta to wulkan emocji, huragan i burza z piorunami. Ale też piękny kwiat, serce i słońce na pochmurne dni. I jak nas nie kochać? No jak?

 

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Między nami kobietami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s