Gorsza kategoria?!?! O nie!

Są sprawy, które podnoszą mi ciśnienie do 200. Tematy, które sprawiają, że moje i tak poharatane nerwy osiągają maksymalny poziom pobudzenia, tzw. level hard. Jedną z takich spraw jest myślenie i traktowanie osób po rozwodzie jak ludzi gorszej kategorii. Doczepianie etykiet i wrzucanie do jednego worka z napisem: „Nie dotykać – Toksyczne. Trujące. Zakazane”.

Jest to dla mnie temat niezwykle drażliwy i  trudny, bo dotyczący bezpośrednio mojej osoby. Ale jednocześnie tak ważny, iż nie można przejść obok niego obojętnie. Chociaż świat pędzi do przodu i wszystko zmienia się w tempie ekspresowym, zaściankowe i stereotypowe myślenie nadal istnieje. I nie mówię tu wyłącznie o starszym pokoleniu. Mam na myśli także ludzi młodych, wydawałoby się idących z duchem czasu, inteligentnych, wykształconych… Na łopatki rozkładają mnie sytuacje, w których chłopak nie chce nawet poznać dziewczyny, bo ona jest po rozwodzie. Albo dziewczyna na dzień dobry skreśla chłopaka z przeszłością, bo boi się co inni powiedzą. Ile znasz takich historii z telewizji czy książek? Gorzej jeśli jesteś ich głównym bohaterem. W realu.

Żeby była jasność. Absolutnie nie popieram rozwodów. Uważam, że trzeba walczyć  o  relacje, o miłość, o rodzinę. Jednak są w życiu sytuacje, na które nie mamy wpływu. Są walki, które zwyczajnie przegrywamy, choć walczyliśmy do ostatniej kropli krwi. Ja walczyłam. Czy myślisz, że naprawdę nie chciałabym być teraz w innym miejscu swojego życia? Ale tanga nie zatańczysz w pojedynkę. Nikogo nie zmusisz do miłości.

Ty, który tak łatwo wydajesz osądy, usiądź i zastanów się czy jesteś idealny. Czy nie masz sobie nic do zarzucenia. Nie? To dlaczego znów nie możesz spać w nocy? Pamiętaj, nie ma ludzi idealnych. Zamień się ze mną na chwilę rolami. Załóż moje buty. Nie chcesz? Bo droga pod górę?

Ile znasz małżeństw „niedzielnych”? Na zewnątrz, pod publikę, uśmiechnięci i szczęśliwi, a w czterech ścianach domu cała gama toksyczności – zaczynając od zdrad, a na przemocy kończąc. To się nazywa miłość? Litość? Związek? Myślę, że żaden człowiek na coś takiego nie zasługuje. Zanim skreślisz osobę rozwiedzioną, poznaj ją i jej historię. Przekonaj się jakim jest człowiekiem. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Nie jesteśmy ludźmi gorszej kategorii. Chcemy śmiać się, kochać i być szczęśliwi. Zasługujemy na wszystko co najlepsze. Tak samo jak Ty.

Nie mam się czym chwalić. Nie jestem dumna z tego, że w taki sposób potoczyło się moje życie. Pomimo upływu lat, zdarza się, że jeszcze wyję z tego powodu w poduszkę. Ale wiem jedno. Dzięki temu jestem teraz takim człowiekiem, jakim jestem. A z tego jestem dumna.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Gorsza kategoria?!?! O nie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s